ייצור שמיכות פוך

 
 
שמיכת פוך היא אחד מהפריטים שאנחנו פשוט חייבים שיהיו בחדר השינה שלנו, הרי הפינוק הכי גדול בחורף הוא להתכרבל עם שמיכה רכה, נעימה ומחממת. חשבתם פעם איך מייצרים את השמיכות המופלאות האלה? אם כן, זו בדיוק הכתבה בשבילכם.

 

ייצור שמיכות פוך מתחיל בבחירת חומרי הגלם

 
השלב הראשון של ייצור שמיכות פוך איכותיות הוא כמובן בחירת חומרי הגלם המתאימים והאיכותיים. שני המרכיבים העיקריים הם המילוי והבד שיעטוף אותו.

הבד החיצוני צריך להיות נעים למגע, 100% כותנה, נושם ועמיד במיוחד מאחר ותפקידו לשרת אתכם לאורך שנים רבות. לרוב שמים פחות דגש על העיצוב ובחירת דוגמת הבד, מאחר וההמלצה היא תמיד להשתמש בציפה אשר עוטפת ומגנה על השמיכה. ולכן לרוב הבחירה תהיה בבד בגוונים בהירים וחלקים.

הרכיב הסודי בכל שמיכת פוך הוא המילוי, מאחר והוא זה ש"עושה את העבודה". למילוי יש השפעה על העובי והמשקל של השמיכה, וכך גם על יכולת הבידוד שלה – כלומר עד כמה היא חמה ומחממת. למרות שזה נשמע כמו רכיב מאוד טריוויאלי, לבחירת המילוי האיכותי יש השפעה מכרעת בתוצאה הסופית ובאיכות של השמיכה.

 

אילו סוגי מילוי קיימים בשוק?

 
בהחלט ניתן למצוא בשוק שמיכות במילוי של נוצות (לרוב מדובר בנוצות אווז), אך זהו לא חומר אידיאלי. החיסרון הוא יכולת הבידוד הפחותה של הנוצות, וגם שהשמיכה תהיה כבדה מאוד בסופו של דבר.

יש היום גם שמיכות המכילות מילוי סינטטי, אשר מיוצר בדרכים שונות על מנת לחקות את המילוי הטבעי. המילוי הסינטטי הוא זול יותר אך יש לו חיסרון עיקרי והוא שחיקה ובלאי מהירים יותר. יכולת הבידוד של השמיכה תלויה מאוד בסוג של המילוי הסינטטי.

חומר המילוי האיכותי ביותר שניתן למצוא הוא פלומת אווז. פלומות קטנטנות ורכות להפליא, דמוי כוכב שמספקות שכבת בידוד מושלמת. כאשר משתמשים בפלומה עבור ייצור שמיכות פוך מתקבלת תוצאה איכותית, של שמיכה קלה, רכה ונעימה, אשר מספקת את הבידוד המקסימלי.

 

תכנון והרכבת השמיכה

 
את הייצור של השמיכה ניתן לבצע בגדלים שונים, כאשר יש כמה גדלים סטנדרטיים ומקובלים בשוק:

  • פוך יחיד סטנדרט – 1.5X2 מטר
  • פוך זוגי סטנדרט – 2X2.20 מטר
  • פוך יחיד ארוך – 1.5X2.20 מטר
  • פוך זוגי גדול – 2.20x2.40 מטר

כמובן שניתן לייצר גם כריות במילוי של פלומת אווז, ושמיכות פוך במידות מיוחדות שאינן סטנדרטיות.
ככל שנשקיע בחומרי הגלם כך נקבל שמיכה איכותית יותר, כאשר המחשבה היא על שמיכה שתשמש אותנו למשך שנים ארוכות ורבות.
את הייצור בפועל של השמיכה חשוב לבצע בצורה מדויקת, כאשר טכניקות ספציפיות של תפירה מסייעות לנו לחלק את המילוי בצורה שווה לאורכה ולרוחבה של השמיכה.

 
ייצור שמיכות פוך
 

 

חידוש שמיכות פוך

 
אחד היתרונות של עסק המתמחה בייצור שמיכות פוך הוא גם האפשרות להעניק שירות של חידוש שמיכות פוך ישנות. בשלב הראשון פורמים את הבד של השמיכה הישנה, ובצורה מסודרת אוספים את כל המילוי ומעבירים אותו תהליך של כביסה וניקוי במכונת כביסה.

לאחר מכן המילוי עובר תהליך של ייבוש וחיטוי כדי למנוע הצטברות והתפתחות של בקטריות. מאחר ולא ניתן להשתמש בבד הישן צריך לבחור בד חדש, וכמובן להחליט על גודל השמיכה והאם רוצים לעבות את המילוי הקיים.

השלב האחרון הוא הרכבה ותפירה של השמיכה כדי לקבל שמיכת פוך איכותית ומפנקת.