איך לנקות שמיכת פוך וליהנות משינה נקיה ונעימה?

 
 
כולנו מכירים ביתרונות של שמיכות הפוך, ויודעים עד כמה הן יכולות לתרום לשינה נעימה וחמימה בזמן עונת החורף. עם זאת, עולה תמיד השאלה הקבועה, האם אנחנו יכולים גם לנקות ולכבס את השמיכות הללו מעת לעת?
 

אם הבד בלוי אז צריך לחדש את השמיכה

 
 
ניקוי שמיכות פוך
 
 
 
שינה טובה
 
 
 
 

הדרכים השונות לכביסת הפוך

 
  • הפרדת המילוי מהציפוי - כאשר יש צורך לכבס שמיכות פוך חשוב קודם כל לבצע הפרדה בין המילוי של השמיכה לבין הציפוי שלה. מדוע? הציפוי של השמיכה יכול לעבור לרוב כביסה רגילה (אם בוחרים בתוכנית המתאימה). המילוי לעומת זאת דורש טיפול אחר לחלוטין. שימו לב שלציפוי יש הוראות כביסה מיוחדות לעתים וחשוב מאד לעקוב אחריהן, ובחלק מהמקרים עדיף לבצע את הכביסה ביד.

  • איך מכבסים את המילוי? - את המילוי של שמיכות פוך יש לכבס בזהירות רבה. באופן עקרוני, אם המילוי הוא סינתטי כולו או סינתטי ברובו, קל יותר לכבס אותו, ואפשר להשתמש במכונת כביסה ביתית ולבצע כביסה עדינה או לבצע כביסה ביד. לעומת זאת,, אם מדובר על מילוי טבעי, יש להיזהר. לעתים קרובות יש למסור את ה מילוי של שמיכת הפוך שלכם למכבסה מקצועית. מדוע? מילויי טבעי דורש תוכניות כביסה מיוחדות ודורש גם הסרת אבק מקצועית, ולכן מכונות כביסה ביתיות לא תמיד יכולות לספק את המענהה לכך, ואף לא כביסה ביד, ולכן יש למסור זאת לידיים מקצועיות.
 

כל כמה זמן מכבסים?

 
מתי בעצם צריך לגשת ולכבס שמיכות פוך? תלוי מאד במצב השמיכה שלכם. אם אתם עושים שימוש גבוה יחסית בשמיכות בזמן החורף - כנראה שהן יתבלו מהר יותר ויספגו יותר ריחות רעים, ואז יש צורך לבצע את הכביסה בכל שנה. במקרים אחרים, אפשר לבצע את הכביסה אחת לשנתיים עד ארבע שנים בהתאם לצורך.